ZABAWA

SYLWESTER Z DZIECKIEM – PROPOZYCJE ZABAW

Mama Kubusia638 views

Sylwester jest jednym z najważniejszych wieczorów w roku – zaraz obok Wigilii, która już za nami.  Co zrobić, aby ten czas był wyjątkowy i niezapomniany również dla naszych dzieci?


Sylwester z dzieckiem?

Jeszcze kilka lat temu Sylwester kojarzył mi się wyłącznie z suto zakrapianą imprezą do białego rana i ogromnym kacem w Nowy Rok. Pierwszego Sylwestra po urodzeniu Kuby spędziłam z rodzicami i Piccolo, drugiego zresztą też. A może trzeciego również? Nie pamiętam. Dopiero, kiedy Kuba skończył trzy lata był w stanie nie spać tak długo, by przywitać kolejny rok na moich rękach i oglądać w oknie pokaz sztucznych ogni. Od tamtej pory świadomie podejmuję decyzję o spędzeniu Sylwestra z dzieckiem. To dla mnie dużo atrakcyjniejsza opcja, niż spotkanie ze znajomymi mimo tego, że na spokojnie mogłabym zostawić Kubę z rodzicami i wyjść się zabawić. Naprawdę wolę spędzić ten czas z moim synem. Dlaczego? Głównie dlatego, że to ważny czas przede wszystkim dla niego – czas, w którym on również ma ochotę na moje towarzystwo tej nocy. Za jakieś dziesięć lat będzie wolał spędzić Sylwestra ze znajomymi, co zresztą całkowicie naturalne. Drugim powodem jest fakt, że jak wspomniałam – czas spędzony z Kubą jest dla mnie ważniejszy od czasu spędzonego ze znajomymi.

Oczywiście doskonale rozumiem rodziców, którzy decydują się zaszaleć tej nocy ze znajomymi. Skoro mają możliwość i przede wszystkim ochotę, by wyjść – to dlaczego nie?

Co robić z dzieckiem w Sylwestra?

Wydaje mi się, że skoro już decyduję się spędzić ten czas z dzieckiem to warto zorganizować Sylwestra tak, aby i dla niego był on niezapomniany, a przede wszystkim różnił się od wszystkich innych wieczorów, kiedy przykładowo kładziemy się spać o północy, bo zrobiliśmy sobie maraton bajkowy z popcornem.

Sylwester z dzieckiem – moje propozycje

  • Wspólne ozdabianie mieszkania – myślę, że warto zaopatrzyć się w balony, girlandy i serpentyny, czapeczki i gwizdki, talerzyki i kubeczki, oraz całą masę innych, imprezowych gadżetów. Taka mała (albo i jak w naszym przypadku większa) powtórka z urodzin, pod kątem dekoracji.
  • Taniec z balonem – tę zabawę pamiętam jeszcze z podstawówki. Sądzę, że to fajny dodatek do zwykłych szaleństw przy muzyce.
  • Malowanie twarzy – zaszalejmy! Tutaj świetnie sprawdzą się specjalne produkty do malowania twarzy. Raczej nie zdecydowałabym się na pomalowanie buzi zwykłymi farbami, więc w grę wchodzą jedynie farby do twarzy.
  • Kukiełkowy teatrzyk – kukiełki można nawet przygotować z rolek po papierze toaletowym.
  • Teatrzyk cieni – świetny pomysł na zabawę naszymi rękoma, możemy też wyciąć sobie jakieś szablony.
  • Kalambury – my spróbujemy tej gry po raz pierwszy, więc postaram się dobrać bardzo proste hasła, z którymi Kuba będzie mógł sobie poradzić.
  • Sylwestrowy / Noworoczny rysunek.
  • Zimne ognie – punkt obowiązkowy każdej imprezy sylwestrowej!
  • Przegląd minionego roku – każdy z nas ma na swoim dysku mnóstwo zdjęć i filmów z minionego roku, prawda? Warto tego wieczoru powspominać wyjątkowe chwile.
  • Gry planszowe – każdy maluch je uwielbia, prawda?

A Ty, jakie masz pomysły na Sylwestra z dzieckiem?

Leave a Response