DO DRUKUPARENTING

TE BAJKI MUSISZ POKAZAĆ DZIECKU +LISTA DO DRUKU

Mama Kubusia2 comments919 views

Wszystkie dzieci kochają bajki, a i wielu rodziców chętnie wraca do klasyków oglądanych w dzieciństwie. Stworzyłam listę 38 bajek, które musisz obejrzeć ze swoim dzieckiem.


Bajki Disney’a

Kilka dni temu robią porządki natknęłam się na kasetę VHS z jednym z klasyków Disney’a, jakim jest “Zakochany Kundel“. Pamiętam, że kasetę kupiłam za pięćdziesiąt złotych z pieniędzy z Komunii w nieistniejącym już sklepie z sieci “HIT“. Kaseta bardzo zainteresowała Kubę, ponieważ dla dzieci tego pokolenia tego typu rzeczy są kompletną abstrakcją. Mało kto ma dzisiaj w domu odtwarzacz video, a dzieciaki nie mają pojęcia o tym, że kasety przewijało się do tyłu przed oddaniem do wypożyczalni. Achh, to były czasy – film czy bajkę wypożyczało się jedynie na podstawie przeczytania opisu z tyłu opakowania i nie było możliwości sprawdzenia recenzji czy obejrzenia trailer’a w internecie.

Opowiadając Kubie historie o kasetach VHS i wypożyczalniach video wpadłam na pomysł stworzenia listy kultowych bajek Disney’a, które koniecznie musimy razem zobaczyć. Wydaje mi się, że znaczna część już za nami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by obejrzeć je wszystkie jeszcze raz. Sądzę, że to świetna alternatywa dla w kółko powtarzanych odcinków bajek oglądanych w telewizji, których fabułę znamy już na pamięć.

LISTA DO ŚCIĄGNIĘCIA TUTAJ.

2 komentarze

Leave a Response