ZABAWA

MAJÓWKA Z MALUSZKIEM – CO ZROBIĆ, ŻEBY RZECZYWIŚCIE ODPOCZĄĆ?

Mama Kubusia1 comment583 views

Nadszedł wyczekiwany urlop. Świeci słońce, zarezerwowane są ładne pokoje w sielskim otoczeniu. W końcu będzie czas na rozkoszne leniuchowanie, nadrobienie zaległości książkowych i chwilę dla siebie. Jednak, by to wszystko osiągnąć, wyjeżdżając z maluszkiem, trzeba się wcześniej dobrze przygotować. Projekt majówka – czas start!


Najważniejszą rzeczą jest przygotowanie się na każdą pogodę. Jeśli urlop macie zaplanowany, może się wydarzyć wszystko. Musicie zabrać zarówno kalosze, jak i kapelusze, swetry i krótkie spodenki. Nie zabranie ze sobą odpowiedniej garderoby potrafi mocno zepsuć humor. Kolejnym istotnym elementem każdej wycieczki z dzieckiem jest wybór odpowiednich zabawek. W takich sytuacjach niezastąpione są klocki Mega Bloks. Zapakowane w wygodne torby z uchwytami doskonale sprawdzą zarówno przy małych dzieciach, jak i przedszkolakach (1-5 lat). Tworzenie kolorowych budowli to nie tylko frajda dla maluchów, ale też ćwiczenie rozwijające kreatywność. Przy takiej zabawie dzieci integrują się też z rówieśnikami, budując wspólne fortece czy labirynty. Dla młodszych dzieci, które jeszcze nie poradzą sobie z samodzielnym układaniem elementów, warto zabrać zabawkę, która absorbuje szkraba na długi czas. Mogą to być na przykład Pierwsze klocki malucha, które bez reszty pochłaniają uwagę już półrocznych dzieci. Szkrab ma za zadanie dopasować kształty do odpowiednich otworów, przy okazji ćwicząc koordynację wzrokowo-ruchową.

Z noworodkami też da się wypocząć! Przecież nie ma nic przyjemniejszego niż czytanie książki, spoglądając na śpiące maleństwo. Zrelaksowany bobas to zrelaksowana mama. Żeby uspokoić szkraba można mu zaśpiewać kołysankę albo włączyć Żyrafkę przenośny uspokajacz, która odtwarza 20 minutowe sekwencje. Jest opcja łagodnej muzyki albo szum biały czy odgłosy przyrody. Nie wolno też zapomnieć o zabraniu ze sobą ulubionego kocyka dziecka, bo po prostu będzie się czuł przy nim bezpieczniej w nowym otoczeniu. Na wyprawach z noworodkiem ważny jest też zapas koperku na ewentualne kolki i kilka smoczków – gdyby jeden spadł na ziemię.

Nie zapomnijcie też o komarach i kleszczach – koniecznie spakujcie spreje przeciw insektom. Te uciążliwe insekty są w stanie odebrać całą radość z urlopu.

1 Comment

Leave a Response