Buciki dla dzieci

To, co nosi na nogach Twoje dziecko, nie jest bez znaczenia. Wybór odpowiedniego obuwia jest ważny już od samego początku. Jego stopa rozwija się od okresu prenatalnego, aż do 18 roku życia. Niestety źle dobrane obuwie niesie ze sobą konsekwencje na całe życie. Wybór pierwszych bucików nie jest prosty. Muszą być elastyczne i lekkie. Początkowo, jeśli chcesz zabezpieczyć stopy dziecka przed chłodem, może zastosować po prostu skarpetki. Nie kupuj bucików zbyt wcześnie. Im częściej chodzi boso, tym lepiej. Chodzenie po naturalnym podłożu jest dla dziecka bardzo ważne, gdyż stymuluje układ nerwowy i pomaga maluchowi w kształtowaniu czucia głębokiego.

Nie bój się kamieni, gałązek i innych tego typu przeszkód pod stopami dziecka. Stopa składa się z 26 kości. Ma cztery warstwy mięśni łuku, które są niezbędne, ponieważ stopa musi służyć jako fundament podparcia, a także jako ruchomy adaptator na nierównym terenie. Czasami musi być sprężysta, a czasem sztywna.

Jakie powinny być pierwsze buty dla dziecka?

Przychodzi moment, że buciki są niezbędne. Wtedy należy wybrać takie, które będą dobrym środowiskiem rozwoju dla stópek naszego dziecka. Odpowiednie obuwie ma ogromne znaczenie dla rozwoju i prawidłowego ukształtowania stóp. Nie może ono krępować ruchów czy posiadać obcasów. Musi być elastyczne i miękkie, a także lekkie. Oprócz tego musi być szerokie w obszarze palców i być wykonane z oddychających materiałów. Obecnie na rynku, dostępnych jest wiele modeli dostosowanych do tych wymogów. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego malucha.