Czym charakteryzuje się cera naczynkowa i jak ją pielęgnować

Coraz więcej osób, w różnym wieku, dotyka problem cery naczynkowej. Po 20 roku życia rozszerzone naczynka zaczynają się być coraz bardziej widoczne. Jak prawidłowo dbać o ten rodzaj cery? Stosując właściwą pielęgnację, lekkostrawną dietę, a także w razie potrzeby nie bać się skorzystać z pomocy dermatologa. Pomóc może także zabieg w salonie kosmetycznym.

Jak wygląda cera naczynkowa?

Początkowo objawia się zaczerwieniem skóry, jednak z biegiem czasu problem narasta. Charakterystyczne czerwone „pajączki” pojawiają się w okolicy nosa, policzków oraz brody.

Co warunkuje powstanie cery naczynkowej?

Przyczyny mogą być różne. Główną są oczywiście uwarunkowania genetyczne. Oprócz nich można wymienić wahania temperatury, stres, spożywanie alkoholu, mocnej kawy czy herbaty, a także ostrych przypraw.

Sposoby na walkę z cerą naczynkową

Przede wszystkim pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać, jest przyjrzenie się naszej diecie. Zadbajmy, by była ona bogata w owoce i warzywa. Unikajmy alkoholu, mocnej kawy i herbaty, a także ostrych przypraw. Kolejna ważną kwestią jest odpowiednia do tego typu cery pielęgnacja. Obecnie nie musimy głęboko szukać, by na półkach sklepowych znaleźć kosmetyki dedykowane cerze problematycznej. Mają one na celu łagodzić zaczerwienie oraz wzmocnić i uszczelnić ściany naczyń krwionośnych. Jednym ze składników, który pomoże nam osiągnąć zadowalający efekt, jest kasztanowiec. Możemy także wybrać się do gabinetu kosmetycznego na zabieg zamykania naczynek laserem. Wartym uwagi zabiegiem jest także elektrokoagulacja. Profesjonaliści na pewno pomogą nam z problemem i dobiorą zabieg odpowiedni do naszych potrzeb.