DIY – regał z drewnianych skrzynek. Jak zrobić regał ze skrzynek?

Internet jest pełen zdjęć mebli zrobionych z palet, czy półek wykonanych ze zwykłych drewnianych skrzynek. Spodobał mi się ten trend i od pewnego czasu planowałam stworzenie własnych mebli. Niestety nie wiedziałam, jak się do tego zabrać. Oczywiste było,  że będzie mi potrzebna skrzynka z drewna. Postanowiłam, że wybiorę się w miejsce, gdzie sprzedają warzywa i na pewno coś się uda znaleźć. Jak się później okazało, znalezienie ładnego egzemplarza wcale nie było takie łatwe. Skrzynie w sklepach z warzywami niestety są zazwyczaj w opłakanym stanie. Nie miałam czasu, żeby samemu wykonać skrzynkę, ani żeby zająć się odnawianiem starych. Mało tego, potrzebowałam aż siedmiu sztuk, by stworzyć regał.

Całe szczęście z pomocą przyszedł mi internet. Znalazłam w sieci sklep, który miał w asortymencie piękne skrzynki w dobrej cenie. Dzięki temu mogłam przystąpić do tworzenia.

Jak zrobić regał ze skrzynek?

Przede wszystkim potrzebujemy skrzynki, wkręty i wiertarko-wkrętarkę. Ustawiamy skrzynki tak, by stworzyły mebel i łączymy je za pomocą wkrętów. Wybierzmy taką długość, by główka wkrętu nie wystawała poza skrzynię. To naprawdę bardzo proste. Oczywiście możemy je też malować. Kwestia gustu. Niewielkim nakładem sił i pieniędzy, możemy stworzyć unikatowy mebel. Nie wspomnę nawet o satysfakcji, jeśli wykonamy go samodzielnie. Warto spróbować.