Domowe przedszkole

Wszystkie dzieci lubią różnego rodzaju kolorowanki czy książeczki z naklejkami. Obecnie jest wiele gotowych egzemplarzy, po które wystarczy wybrać się do sklepu. Wiele stron internetowych  także udostępnia możliwość pobrania materiałów i wydrukowania ich w zaciszu własnego domu. 

Ostatnio postanowiłam, że sama przygotuję proste, ale ciekawe zadania dla mojego dziecka. Oczywiście trzeba było poświecić temu trochę czasu, ale satysfakcja była ogromna. Samodzielne przygotowanie tego typu zabaw daje nam ogromną dowolność, co do tematu, jak i wykonania. Możemy przygotować je, wzorując się na zainteresowaniach naszego dziecka czy obecnej pory roku. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także wykorzystanie np. tematyki zbliżających się świąt. Możliwości są nieograniczone. W internecie znajdziesz wiele programów, także tych darmowych, do wykonywania różnego rodzaju grafik i kolorowanek. Wystarczy tylko drukarka i nowa zabawa może być zorganizowana w dosłownie chwilę. Wszystko zależy od Ciebie.

Co jeszcze w domowym przedszkolu?

Oprócz zabaw bardziej statycznych, odbywających się przy stoliku, zaproponujmy dziecku także wszelkie formy ruchowe. Dla małego dziecka aktywność ruchowa jest niezmiernie ważna. Wiem, że nie zawsze mamy czas i siłę biegać za maluchem, ale możemy wybrać takie, które będą od nas wymagać minimum zaangażowania. Jedną z ciekawych propozycji jest utworzenie dla dziecka toru przeszkód. Inną opcją jest np. rzucanie do celu. Jeśli nasza kreatywność nie wystarcza, możemy posilić się internetem. Organizujmy dzieciom mądrze czas. To będzie z pożytkiem i dla nich i dla nas.