Jak samodzielnie wykonać bullet journal w kropki?

notes w kropki

Bullet journal to nic innego jak system planowania i organizacji, który na tle innych planerów wyróżnia się systemem opartym na wykorzystaniu pustych stron notatnika, bez ograniczeń dla naszej wyobraźni. Rozpoczynając przygodę z bullet journal należy przede wszystkim zaopatrzyć się, chociażby w zwykły zeszyt w kropki a5 i coś do pisania. Wiele osób skupia się przede wszystkim na tym, żeby był on kreatywny i twórczy, a reasumując po prostu ładny. Nie jest to jednak kluczem do jego skuteczności. Kiedy rozpoczynamy naszą pracę nad zeszytem warto skupić się maksymalnie na realizacji celu w jakim go prowadzimy, a nie na estetyce. Prowadzenie notesu w kropki pomaga osiągnąć każdy cel. Ten notes  wkropki a5 pomieści wszystkie twoje pomysły.

Określ to czego na prawdę potrzebujesz!

Szukając inspiracji do prowadzenia naszego „zeszytu w kropki” można znaleźć przepiękne realizacje, które zawierają w sobie niesamowitą ilość treści. Jednak kiedy nie mamy doświadczenia warto skupić się na tym, czego na prawdę teraz potrzebujemy i w jakim celu chcemy go prowadzić. Umieszczając w nim zbyt wiele niepotrzebnych rzeczy z których nie będziemy korzystać, sprawimy, że to co ma wspierać nasze działanie łatwo nam umknie.

Korzystaj z gotowych zdobień, szablonów i naklejek

Zanim nauczymy się prowadzenia swojego planera, warto skorzystać z gotowych propozycji, przeznaczonych np. do druku. W Internecie znajdziemy wiele rozwiązań, które możemy wkleić do swojego zeszytu, dzięki czemu szybko przekonamy się czy dany sposób planowania sprawdzi się w naszym przypadku. Jeżeli chcemy zadbać o wygląd, można zakupić gotowe naklejki, szarfy i znaczniki, co pozwoli nam zaoszczędzić czas, jednocześnie podnosząc wartość wizualną.

Zeszyt w kropki, który należy zmieniać wraz ze sobą

Należy pamiętać, że to co sprawdza się na początku, może z czasem stracić swoją funkcjonalność. Warto więc co jakiś czas przeanalizować jego skuteczność i kiedy zacznie nam się wydawać, że nie mamy już na niego czasu i miejsca, należy go przeorganizować i zmienić system prowadzenia. W związku z tym, że życie każdego człowieka się zmienia, buju jest idealnym rozwiązaniem. Przez wykorzystanie pustych stron, zawsze możemy zmienić nasz planer o 180 stopni! Notes w kropki jest niezastąpiony.

Określ swoje zasady!

Podsumowując… rozpoczynając swoją przygodę z bullet journal, należy przede wszystkim określić jego cel. Kluczem do jego stosowania jest nauka mądrego planowania, które będzie wspierało realizacje Twoich celów i pomysłów, zarówno tych małych jak i dużych.