Jak zrobić kocyk dla niemowlaka ?

jak zrobić kocyk dla niemowlaka

Moda na samodzielne wykonywanie różnych rzeczy trwa. Nie jest tu mowa tylko o meblach z palety, czy też własnoręcznym ozdabianiu ścian w mieszkaniach. Coraz więcej osób wykonuje również wiele rzeczy dla siebie, jak również dla swoich małych dzieci. Często pada pytanie rzędu – jak zrobić kocyk dla niemowlaka? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, a może dać ogrom satysfakcji.

Szydełko w ruch

Jak zrobić kocyk dla niemowlaka na szydełku? Wyposażając się w niezbędne rzeczy. Pierwsze – szydełko, najlepiej 5 mm lub 6 mm. Drugie – włóczka. Nie można zapomnieć o tym, że koniecznością jest taka włóczka, która posiada dedykowane certyfikaty. Koniecznością jest wybór włóczki certyfikatem OEKO-TEX ®, Standard 100, Klasa I. Dlaczego? Ponieważ wiadomo, że jest to materiał, który bezpieczny jest dla wrażliwej skóry małych dzieci. Jak przystąpić do wykonywania kocyka? Wszystko uzależnione jest od tego, czy ma się do czynienia z kocykiem, jaki ma mieć wzór, czy też nie. Na pewno przyda się także podstawowa znajomość podstawowych oczek, półsłupków, słupków. Przy pomocy tych podstawowych ruchów można wykonać kocyk prosty, ale bardzo miły.

Sporym ułatwieniem będzie korzystanie z tutorialu, które można znaleźć online. Jest wiele takich filmików, jakie dedykowane są dla amatorów.

Kocyk na drutach

Jak zrobić kocyk dla niemowlaka na drutach? Podobnie jak to jest w przypadku szydełka. Z tą jednak różnicą, że w tym przypadku wykorzystuje się druty. Włóczka najczęściej jest ta sama. Filmiki instruktażowe są podobne. Tzn. dedykowane są one dla osób robiących na szydełku, jak również na drutach.

Wydawać by się mogło, że korzystanie z drutów jest już niemodne. Że to takie typowo babcine zajęcie. Tak jednak nie jest. Wiele osób dostrzega urok działania przy pomocy tego typu narzędzi. Tym bardziej że …może stać się to podstawą do wyrobienia sobie renomy, jeżeli ktoś będzie naprawdę dobry. Nie brakuje bowiem chętnych osób na to, aby takie rzeczy, wykonane na szydełku lub drutach, chętnie kupować. Jeśli więc doskwiera Ci pytanie jak robić kocyk dla niemowlaka, wystarczy tylko chęć do pracy.