Jesienne inspiracje weselne

Mimo iż wciąż najchętniej wybieraną porą roku na ślub jest lato i okres od czerwca do prawie końca września, to są osoby, które świadomie decydują się na uroczystość o innej porze roku. Bardzo często wybierana jest jesień, gdy liście drzew barwią się na piękne kolory.

Jesienne dekoracje

Jeśli ślub odbywa się jesienią, możemy wykorzystać tradycyjne dekoracje z motywami odpowiednimi do pory roku. Na przykład dynie z misternie wyciętymi wzorami mogą posłużyć jako nietypowe oświetlenie. Nadadzą one sali niepowtarzalny klimat. Wykorzystanie łodyg zbóż, jabłek i jarzębiny do stworzenia pięknych i eleganckich bukietów na stół to doskonały pomysł na dekorację. Motyw jesieni można wykorzystać również w trakcie tworzenia zaproszeń, wybierając takie z tłoczonymi liśćmi, czy jarzębiną. Podobnie w przypadku winietek oraz zawieszek na alkohol.

Jesienny bukiet ślubny

Bukiet panny młodej jest ważnym elementem ślubu i często ma jesienny charakter. W tym okresie jest sezon na wiele kwiatów, co daje więcej możliwości różnorodności. Na przykład wrzos może być połączony z innymi subtelnymi kwiatami, aby stworzyć piękną kompozycję o rustykalnym charakterze. Dodatkowo delikatna, pachnąca lawenda będzie stanowiła doskonały kontrast. Innym świetnym wyborem na jesienny bukiet są słoneczniki, gerbery i astry.

Piękna sesja ślubna

Piękna i charakterystyczna sceneria, która posłuży jako jedyne w swoim rodzaju tło dla fotografii ślubnych, to niewątpliwa zaleta ślubu organizowanego jesienią. Liście, które mienią się odcieniami złota, brązu i karmazynu, będą zaskakującym akcentem. Każda sesja w lesie, parku lub sadzie może być uznana za magiczną dzięki mgle unoszącej się nad polami, lub jesiennemu słońcu przebijającemu się przez gałęzie drzew.

Jesienne menu weselne

Podczas chłodniejszych miesięcy, możemy także wykorzystać inne produkty sezonowe przy tworzeniu menu na wesele. Na talerzu mogą znaleźć się potrawy z dyni czy grzybów, a także desery ze śliwką lub jabłkiem. Barek z alkoholami możemy poszerzyć o rozgrzewający poncz, miód pitny lub cydr.

Bez względu na to, jaki miesiąc wybierzemy na zorganizowanie swojego ślubu, możemy stworzyć nietypowy klimat, który pozostanie w naszych wspomnieniach na zawsze.