Kosmetyki naturalne

Od pewnego czasu coraz większym zainteresowaniem cieszy się ekologiczne życie. Coraz więcej uwagi poświęcamy rozwiązaniom pomagającym chronić naszą planetę, a także nasze organizmy przed szkodliwymi skutkami stosowania chemii. Niestety wciąż jest ona obecna zarówno w środkach czystości, jak i naszych kosmetykach czy jedzeniu.

Kosmetyki naturalne – trend, który został z nami na długo

Dzisiaj przede wszystkim chciałabym się skupić na kosmetykach. Ich składy są czasem przerażające. Niestety nie dzieje się to tylko w przypadku silnych kosmetyków na zmarszczki, ale także tych, których używamy do pielęgnacji na co dzień. Okropne składy posiadają także niestety kosmetyki do pielęgnacji dzieci. Nie mogę nad tym przejść obojętnie. Chciałabym Wam przedstawić kilka zalet wynikających ze stosowania kosmetyków naturalnych i mam nadzieję, że przekonam Was do zawracania uwagi na skład.

Zalety kosmetyków naturalnych

  • Bezpieczny skład – jest to najważniejszy plus ich stosowania. Nie podrażniają skóry, nie naruszają warstwy lipidowej i nie zawierają substancji chorobotwórczych.
  • Rzadko uczulają i powodują podrażnienia – oczywiście nie ma możliwości wyeliminować tego całkowicie, bo są osoby, które są uczulone także na naturalne ekstrakty, jednak dzieje się to o wiele rzadziej.
  • Proste składy – dzięki temu łatwiej nam sprawdzić, czy dany kosmetyk będzie dla nas odpowiedni. W przypadku długich składów sprawdzanie każdego składnika może być bardzo czasochłonne.
  • Szacunek do środowiska – składniki kosmetyków pozyskiwane są w sposób przyjazny dla środowiska, a ich opakowania produkowane z surowców wtórnych.
  • Uniwersalność – zazwyczaj mogą być stosowane przez całą rodzinę.
  • Mniej chemii – dzięki temu ograniczasz dostawanie się szkodliwych substancji do organizmu.
  • Skuteczność – mimo tego, że czasem na efekty trzeba poczekać nieco dłużej.

Mam nadzieję, że dbałość o naturę i zdrowe życie wejdzie nam wszystkim w krew. Zacznijmy od małych kroczków już dziś.