Modne fryzury dla małych chłopców

fryzury dla małych chłopców

Małe dzieci często nie darzą sympatią fryzjerów, a perspektywa spędzenia dłuższego czasu na fotelu nie jest dla nich wesoła. Warto zatem postawić na cięcia wygodne, szybkie, idealne na co dzień i szybkie w ułożeniu. Fryzury dla malego chłopca to również te dotyczące dłuższych włosów.

Trendy modowe we fryzurach chłopięcych

Nowoczesność, dynamika i stonowana elegancja- takie cechy charakterystyczne wyróżniają współczesne propozycje fryzur dla małych chłopców. Do wykonania takich stylizacji coraz częściej, oprócz wykorzystywania klasycznych fryzjerskich nożyczek- używa się maszynek do włosów. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu w stosunku do skóry głowy oraz zastosowanie różnych długości strzyżenia możliwe jest uzyskanie różnego stopnia cieniowania oraz delikatnych wzorów. Podczas wizyty u fryzjera, warto zaproponować dziecku wspólne- razem z rodzicem i fryzjerem- wybranie ciekawego i atrakcyjnego dla chłopczyka wzoru, który będzie uzupełniał fryzur e bazową.

Fryzury dla małego chłopczyka- szybkie cieniowanie

Włosy małego chłopca, o długości około 3- 5 cm idealnie nadają się do szybkiego cieniowania. Tak ścięte włosy nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz ich układania- doświadczony fryzjer wykonuje cieniowanie w sposób, który zapewnia, że po każdorazowym myciu włosy będą wracały do ustalonej przez stylistę formy.

Niewątpliwą zaletą wykonywania cieniowania u małych chłopców jest szybkość cięcia. Taka fryzura możliwa jest bowiem do uzyskania w kilka minut- krótkie cięcia szybko zmienianych kosmyków włosów odmieniają oblicze fryzury bez konieczności przetrzymywania młodego człowieka dłużej na fotelu fryzjerskim. Jak widać jest duży wybór fryzur dla małych chłopców.

Fryzury dla małych chłopców- wygolone boki

Pomimo częstego kojarzenia pracy maszynką do włosów ze zwykłym, prostym cięciem na jeżyka- można zastosować ją do stworzenia ciekawego, ekstrawaganckiego strzyżenia. Jednym ze współczesnych trendów we fryzurach dla małych chłopców jest pozostawienie dłuższych włosów u nasady z jednoczesnym wygoleniem boków głowy dziecka- pozostawiając w tym miejscu jedynie króciutko przystrzyżone włosy. W tym miejscu możliwe jest również stworzenie indywidualnie dobranego przez dziecko wzorku- co niewątpliwie doda fryzurze oryginalności i dynamiki, dając chłopcu mnóstwo frajdy podczas zarówno przeglądania możliwości, jak i tworzenia fryzury.

Długie włosy- fryzury dla chłopców z długimi włosami

Długie włosy wymagają od fryzjera chłopięcego dobrego operowania nożyczkami. Obecnie fryzury pozostawiające u chłopców dłuższe włosy, stają się coraz bardziej popularne wśród młodszego pokolenia.

Najczęściej stosowaną stylizacją fryzur dla małych chłopców z wykorzystaniem dłuższych włosów jest odpowiednie uformowanie grzywki. Najczęściej proponowanym przez fryzjerów cięciem jest lekko ułożona na bok grzywka z jednoczesnym zachowaniem włosów o różnym stopniu wycieniowania w pozostałej części. Takie strzyżenie idealni e wpasowuje się w każdy rodzaj włosów- pasuje zarówno do włosów prostych, lekko falowanych, jak i kręconych. Nie wymaga dużego zaangażowanie przy codziennym układaniu- które praktycznie nie jest potrzebne- poza lekkim przeczesaniem włosów, by układały się w odpowiednim kierunku. Niemniej jednak również lekko zmierzwione, zachowujące lekki nieład dłuższe włosy z grzywką wyglądają niezwykle urokliwie przy chłopięcej twarzy. Fryzury dla małych chłopców nie zmieniają się często w modzie, dlatego warto trzymać sie utartych schematów.