Polski alfabet do druku

alfabet do druku

Nauka alfabetu to fundament edukacji dziecka. Bez niego nie może czytać, a przez to – zgłębiać bardziej zaawansowanej wiedzy. Poniższy artykuł przedstawi alfabet do druku jako narzędzie edukacyjne.

Alfabet litery do druku – metoda na szybką naukę

Dzieci uczą się przez obserwację. Im częściej będą widziały litery, tym szybciej i lepiej się ich nauczą. Alfabet do druku pozwala osiągnąć to bardzo szybko. Proces drukowania to kilka chwil. Potem wystarczy wyciąć litery i porozwieszać je po przedszkolu.

Alfabet do druku przedszkole – nauka pisania przez obserwację i zabawę

Alfabet do druku umożliwia także naukę pisania liter, głównie kaligrafowanych, choć nie tylko. Wiele z dostępnych wzorów zawiera bowiem półprzezroczyste litery, które dziecko musi w ramach nauki prześledzić ołówkiem, długopisem czy kredką. Zazwyczaj jedna litera powtarzana jest wielokrotnie, przez co jest szybko i trwale zapamiętywana. Takie narzędzie edukacyjne kosztuje zazwyczaj… nic! Wiele bardzo dobrej jakości można znaleźć w Internecie. Natomiast jeśli przeliczyć koszty tuszu na ilość wydrukowanych egzemplarzy, kwoty będą śmiesznie niskie i marginalne.

Alfabet litery do druku – oprawa graficzna

Dzieci uczą się przez skojarzenia, więc same „suche” litery nie będą optymalnym narzędziem nauki małego ucznia. Nawet dorośli, podając jakąś literę mówią, dajmy na to, „P jak pies”, żeby zlikwidować błędy w rozumieniu. Podobnie działa to u dzieci. Jeśli do liter będą dołączone wizerunki zwierząt, przedmiotów, owoców, etc. zaczynających się na daną literę, nauka będzie nie tylko szybsza. Nie będzie także nudna, dzięki czemu dziecko będzie się chętniej i dłużej uczyć. Nauka będzie zabawą, zatem nie będzie problemu utrzymania dziecka przy nauce, bo chce iść się bawić.

Oczywiście do wyciągnięcia maksimum korzyści trzeba tuszu kolorowego. Czarno-białe obrazki, nieważne jak estetyczne, będą nieatrakcyjne dla małego prymusa. Wydatek na kolorowy druk będzie tu de facto inwestycją w przyszłość dziecka, a na tej nie warto oszczędzać.