Sztuczki kobiet: czy dystans działa na faceta?

dystans działa na faceta

Wszyscy z nas kojarzą stereotyp mężczyzny próbującego zdobyć serce tej niewiasty, która odrzuca jego względy, a im bardziej ona to robi, tym bardziej on się stara. Czy naprawdę takie postępowanie wystarczy do tego, żebyś mogła usidlić każdego mężczyznę na świecie, który zacznie zabiegać o Twoje zainteresowanie? Nawet jeśli tak jest, to kiedy następuje ten moment, w którym należy zaprzestać odtrącania go, bo przecież pozbycie się jego nie jest tym, co chcesz osiągnąć, a jedynie jest środkiem do osiągnięcia zupełnie innego celu.

Czy dystans działa na faceta?

Zapewne po przeczytaniu romantycznej książki lub obejrzeniu filmu o miłości zastanawiałaś się, czy dystans działa na faceta? Czy nie jest to paradoksem, żeby chcąc zbliżyć się do niego, pozorować ucieczkę? Otóż jako ludzie jesteśmy istotami pełnymi sprzeczności i wbrew pozorom bardzo często postępujemy wbrew logice. Teoria ta nie wzięła się znikąd i rzeczywiście trudno dostępne owoce zazwyczaj smakują lepiej. Na pewno gdzieś leży granica, po której przekroczeniu, obiekt naszej zabawy w kotka i myszkę, straci zarówno cierpliwość do dalszej gry, jak i wszelkie zainteresowanie, które udało się nam do tej chwili zdobyć. Inną kwestią jest też to, że coś, co sprawdza się w większości przypadków, w niektórych sytuacjach najzwyczajniej w świecie nie zadziała. Czasem może to zależeć też od etapu znajomości i pomimo tego, że nasz partner wykazał się początkowym zainteresowaniem nami bez tego typu sztuczek, po pewnym czasie jednak je tracąc, uświadomi sobie, czego naprawdę pragnie, gdy widmo zakończenia relacji stanie się realne.

W jakim stopniu dystansować się od mężczyzny, żeby go sobą zaintrygować?

Niestety w tym wypadku nie zadziała reguła im więcej, tym lepiej. Dystans działa na faceta jedynie pod warunkiem, że jest on dawkowany w odpowiedniej ilości. Mimo że z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy stwierdzić, iż spora ilość mężczyzn zechce uwieść kobietę grającą niedostępną, to możemy również mieć pewność co do tego, że praktycznie każdy z nich z tego zrezygnuje, kiedy stwierdzi, że zabawa ta jest zbyt dla niego męcząca. Kwestią indywidualną pozostaje pytanie, jak dużo dystansu jest jeszcze dla danego osobnika intrygujące, a w którym momencie zaczyna on go nużyć i irytować. Na to, gdzie znajduje się ten próg, wpływ mają zarówno jego osobiste preferencje, jak i wcześniejsze doświadczenia życiowe. Jak widać udawanie niedostępnej w taki sposób, aby odniosło to pozytywny skutek, wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się początkowo wydawać. Nawet jeśli znajdziemy złoty środek dla jednego obiektu, to zastosowanie go niekoniecznie będzie skutkować powodzeniem w przypadku kogoś innego.

Czy ignorowanie jest skuteczną metodą na podryw każdego typu mężczyzny?

Oczywiście, jeśli mamy do czynienia z jakąś regułą, zawsze znajdą się wyjątki, które będą ją potwierdzać, choć najprawdopodobniej nadużyciem byłoby stwierdzenie, że zdarzają się przypadki, iż dystans zadziała na faceta jak płachta na byka. Po prostu istnieje grupa mężczyzn, których ignorowanie po to, żeby zaczęli się o nas starać, najzwyczajniej w świecie odrzuci. Możesz również trafić na kogoś, kto znalazł się w takim momencie swojej życiowej drogi, w którym z jakichś względów brakuje mu ochoty i motywacji do zabawy w gonienie uciekającego króliczka. Niektórych lękiem może napawać podejrzenie, że przez całe życie będą musieli zabiegać o Twoje względy, a gdy w którymś momencie nie podołają temu zadaniu, wtedy rozpłyniesz się jak kamfora. Dla tych, którzy szukać będą przede wszystkim zaufania osoba, która od nich się dystansuje, może wzbudzać obawy o to, że niespodziewanie nastąpi moment odtrącenia, zbyt boleśnie kończąc relację, z którą wiązali nadzieje. Podobnie jak z ilością stosowanego dystansu, również to wobec kogo jego stosowanie jest skuteczne to bardzo indywidualna kwestia.

Jak za pomocą braku zainteresowania odzyskać byłego?

W przypadku gdy do czynienia mamy z osobami, które dopiero co poznaliśmy, może zająć trochę czasu, zanim wyczujemy czy ich ignorowanie przynosi jakikolwiek skutek i ewentualnie jak bardzo to robić by efekty były jak najlepsze. Pod tym względem łatwiej nam będzie, jeśli stosować tę sztuczkę zechcemy wobec naszego byłego. Mniej więcej wiemy, jak dystans działa na faceta, z którym przez jakiś czas już byliśmy. Jeżeli nagle zaczniesz go ignorować i przestaniesz być dla niego dostępna, poprzez ograniczenie, albo nawet całkowite zerwanie kontaktu, być może uda się wzbudzić w nim tęsknotę. Kiedy przestaniesz być obecna w jego otoczeniu, może zechce o Ciebie zawalczyć po tym gdy uświadomi sobie, jak wiele stracił. Czasem przydatne może być wykazanie inicjatywy, gdy po dłuższym okresie braku kontaktu, zaproponujesz spotkanie, podczas którego szczerze porozmawiasz z nim o tym, na czym tak naprawdę w życiu najbardziej wam zależy.

Kiedy przychodzi pora na zmniejszenie dystansu?

Nawet jeśli dystans działa na faceta, którego aktualnie kokietujesz, to żeby cała sztuczka zadziałała, we właściwym momencie musi nadejść ta chwila, w której zdecydujesz o skróceniu dystansu. Odkładanie tego wiecznie na później wcale nie skończy się tym, że on ciągle organizować będzie niezapomniane randki i obsypywać Cię zarówno bukietami kwiatów, jak i niekończącymi się komplementami. Wiadomo, że chciałabyś, aby trwało to jak najdłużej, ale po prostu po pewnym czasie jego pokłady motywacji i chęci do takiej zabawy, mimo tego jak wielkie by nie były, najzwyczajniej się wyczerpią. Kiedy ocenisz, że zaangażowanie obydwu ze stron jest na tyle duże, iż skutkować to może rozwojem w stronę poważnej relacji będzie to odpowiedni sygnał do zmniejszenia dystansu. Oczywiście nie oznacza to całkowitego odkrycia swoich intencji natychmiast, wszystko powinno odbywać się stopniowo. Jeżeli nawet zdarzy Ci się przesadzić i zniechęcić zbyt długim ignorowaniem obiekt swojego zainteresowania, zawsze możesz spróbować szczerej rozmowy, w trakcie której wyjaśnisz, czym tak naprawdę było to spowodowane.