Wykonaj samodzielnie termofor z pestek wiśni

termofor z pestek wiśni opinie

O zastosowaniu woreczka z pestkami wiśni słyszał prawie każdy. Sprawdza się on świetnie w łagodzeniu kolek, wzdęć, zaparć, przy oznakach przeziębienia i grypy, skutecznie rozgrzewa ciało, a wiele kobiet stosuje go podczas bolesnych bólów miesiączkowy. Taki termofor może występować w różnych formach, a w poniższym artykule zostanie przedstawiony krótki tutorial na to, jak samodzielnie wykonać maskotkę z pestkami wiśni oraz odpowiedź na pytanie – Termofor z pestek wiśni jak używać?

Jakie materiały będą potrzebne?

Na samym początku warto ustalić, jakich rozmiarów będzie maskotka, od tego bowiem zależeć będzie ilość potrzebnych materiałów. Kiedy już podejmiemy tą decyzję, można przejść do projektowania oryginalnego termoforu.

  1. Pierwszym krokiem w tworzeniu termoforu będzie dobranie dwóch identycznych powierzchniowo kawałków materiału (warto w tym projekcie postawić na miękkie, pluszowe tkaniny, takie jak minky).
  2. Następnie potrzebny będzie jeden kawałek tkaniny tego samego rodzaju, o takiej samej szerokości jednak nieco krótszy od dwóch poprzednich.
  3. W kolejnym etapie należy przygotować dwa mniejsze prostokątne kawałki z naturalnej tkaniny, odpornej na działanie wysokich temperatur, które posłużą do stworzenia woreczka na pestki.
  4. Najważniejszym elementem projektu będą pestki wiśni oraz wypełnienie do woreczka.
  5. Na sam koniec należy tylko przygotować: nici, szpilki oraz igły lub maszynę do szycia.

Projektowanie maskotki z termoforem nie jest niczym skomplikowanym, a sam proces potrafi być niezwykle przyjemny i odprężający.

Woreczek z pestkami wiśni – od czego zacząć?

Tworzenie maskotki z termoforem należy zacząć od uszycia woreczka na pestki wiśni. Jego kształt oraz rozmiar nie ma tu większego znaczenia. Z przygotowanych materiałów należy wybrać dwa mniejsze kawałki z naturalnej tkaniny (np. bawełny), przyłożyć je do siebie prawą stroną do środka oraz spiąć szpilkami. Po uformowaniu konkretnego kształtu można przystąpić do szycia. Za pomocą maszyny, najpierw ściegiem prostym, potem dookoła należy obszyć trzy ściany woreczka. Tak gotową formę można już wywrócić na drugą stronę i wsypać do niej pestki, które powinny zająć ok. 80% objętości woreczka. Na sam koniec pozostaje jedynie zaszyć ostatni bok.

Projektowanie maskotki

W pierwszym kroku należy przygotować dwa identyczne kawałki materiału, najlepiej wykonane z tkaniny minky. Tak samo jak przy tworzeniu woreczka, te dwa elementy przykładamy do siebie, prawą stroną do środka i spinamy szpilkami, rysując jednocześnie kształt maskotki. Ostatni kawałek materiału, który pozostał należy podwinąć po całej długości boku i obszyć maszyną. W kolejnym kroku usuwamy szpilki w miejscu, gdzie przymocowany ma zostać mniejszy kawałek materiału. Teraz pozostaje już zszyć dookoła maskotkę, pozostawiając zaledwie małą przestrzeń, która pomoże w wywinięciu maskotki na drugą stronę. Aby pluszak nabrał kształtu warto wypełnić go silikonową kulką lub innym materiałem. Kiedy już się to zrobi można zaszyć dziurkę potrzebną do wywinięcia maskotki i gotowe.

Termofor z pestek wiśni opinie

Opinie o termoforzez pestek wiśni sa jednoznaczne.Termofor z pestek wiśni to niezaprzeczalnie jedno z najlepszych rozwiązań na dolegliwości, takie jak bóle mięśni, kolki, przeziębienie, czy bolesne miesiączki. Warto więc poznać odpowiedź na pytanie: Termofor z pestek wiśni jak zagrzać i stosować? To bardzo proste. Wystarczy włożyć wkład z pestkami do piekarnika na ok. 150°C na 5 minut lub pozostawić go na ciepłym kaloryferze na mniej więcej 20 minut. Termofor z pestek wiśnie – opinie mówią, żeby sprawdzić ten produkt, a nawet samodzielnie wykonać go w domu.